Návrat | Back

Le Papillon prichádza s rozmanitým a jedinečným lístkom (28.11.2022)

Pestré. Chutné. Jedinečné. 

Presne také je nové menu v reštaurácii, ktorá doslova "dýcha" priamo v srdci Starého mesta Bratislavy. Na zimnú sezónu 2018 pre vás prichádza s novými nápadmi, ktoré uchvátia nielen vaše oči ale i chuťové poháriky. 

Prvé jedia samozrejme oči, preto nenechali nič náhode. Vaše oči sa najedia ihneď pri prvom pohľade na profesionálne spracované fotografie jedál, či cocktailov. Preto už vopred viete, z čoho sa vám budú zbiehať slinky.

Môžete sa tešiť napríklad na cocktails, ktoré sú podávané v originálnych "TIKI" pohároch, ktoré sa len tak hocikde nevidia. Ihneď ako daný cocktail dostanete na váš stôl, ocitnete sa v inej dimenzii.

Ako na ostrove, kde vás obmývajú vlny mora a v momente zabudnete, že u nás je práve ročné obdobie v podaní zimy a mrazivých večerov. 
 
Jedálny lístok nezaostáva ani o milimeter. Ak ste ranné vtáča, môžete si pochutiť na typickom francúzskom quiche, francúzskom toaste, omelete alebo anglických raňajkách. Nezabúdajme i na čerstvý a chrumkavý croissant s praženičkou, či wafle preliate lesným ovocím.

Ak si radi pospíte trocha dlhšie, môžete sa tešiť na lahodne pripravené kačacie prsia s pomarančovo-medovou omáčkou, s pyré z kartoky a petržlenu, hovädzí steak s mango hummusom, šalát quinoa, šalát nicoisse alebo chrumkavo grilovaný kozí syr s flambovanou hruškou v slaninke a malinovým coulis. 

Pre milovníkov klasiky a pre zahraničných hostí, ktorí prídu na Slovensko spoznávať i našu gastronómiu si v Le Papillon pripravili naše tradičné bryndzové halušky, bryndzové či slivkové pirohy, tlačenku či tanier plný zabíjačkových špecialít.

Je toho jednoznačne viac, čo stojí za ochutnanie. Ako malú degustáciu vám ponúkame pár fotografií, ktoré sú dôkazom našich slov. Ak máte záujem vidieť celé menu ešte pred návštevou - TU - nájdete väčšinu fotografií. Menu budete môcť ochutnať od 15.11.2018.